• Yüksek tünel tipi fide üretim seralarımızda çelik ve tohumdan fide üretimi yapılmaktadır.
  • Ayrıca süs ve peyzaj bitkileri, zeytin vb. türlerde de fide üretimi yapılmaktadır. 
  • Üretilen fidelerin bir kısmı Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanlığı tarafından kent peyzajında değerlendirilmektedir. 
  • Arıcılıkta nektar verimi yüksek olan lavanta, kekik, adaçayı gibi tıbbi aromatik türlerin fideleri de Ana Arı ve Arı Ürünleri Üretim Merkezi arazilerinde dikimi yapılmaktadır. 
Tarih: 29.07.2021 17:54
Baçem eğitimleri hangi alanda yoğunlaşmalıdır?
Baçem bilgilendirme blog
Baçemden diğer haberler
Etkinliğin ikinci günü Prof.Dr. Ayten Altıntaş, Prof.Dr. Yüksel Kan, Prof.Dr. Murat Kartal ve BAÇEM uzmanlarının rehberliğinde Kazdağları’nda Botanik Gezisi yapılmış, Kaz Dağlarında doğal olarak yetişen tıbbi ve aromatik bitkiler tanıtılmıştır.
27 Kasım 2018’de başlayıp 9 gün boyunca devam eden 72 saat süreli tıbbi ve aromatik bitkiler yetiştiriciliği kursumuzdan 147 kursiyer 7 Aralık 2018 tarihinde yapılan törenle MEB onaylı sertifikaları takdim edilerek mezun olmuştur.
Düzce Üniversitesi ile Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Yetiştiriciliği ve Fide Temini konulu toplantı BAÇEM de gerçekleştirildi.
Balıkesir Çiftçi Eğitim Merkezi'nde (BAÇEM) üçüncüsü düzenlenecek olan Uygulamalı ve MEB Sertifikalı Tıbbi Aromatik Bitkiler Yetiştiriciliği Kursu, BAÇEM, Burhaniye Halk Eğitim Merkezi ve BALMEK (Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları) iş birliği ile organize edilmektedir.