11 – 22 MART 2019 tarihlerinde BAÇEM’de 3.’sü düzenlenecek olan Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Yetiştiriciliği Kursu 11.03.2019 tarihinde saat 09:00’da başlayacaktır. Kursumuz süresi boyunca Burhaniye Meydan’dan BAÇEM’e servis olacaktır. Servis saatleri aşağıdaki gibidir;

    • Sabah Burhaniye Meydan hareket saati: 08:30
    • Öğle Arası BAÇEM’den hareket saati: 12:10
    • Öğle Arası Burhaniye Meydan hareket saati: 13:30
    • Akşam BAÇEM hareket saati: 17:15

Kursiyerlerimiz öğle arası Kantin hizmetinden yararlanma saati: 12:00 – 12:45 arası olacaktır. Süre sınırlaması getirmemizin sebebi çalışan personellerimizin de öğle arası olduğu için yemekhane kapasitesi yeterli olamamasından dolayıdır. Anlayışınız için şimdiden teşekkürlerimizi sunarız.

Kurs programımız teorik kısım eğitim salonunda; uygulamalar ise konuya ve hava şartlarına bağlı olarak arazi, sera, laboratuvar ve distilasyon tesisinde gerçekleşecektir. Kıyafet seçimi konusundan eğitim alanlarını ve mevsim şartlarını dikkate almanızı tavsiye ederiz. Kursumuzun son günü düzenlenmesi planlanan Kaz Dağları gezi programı hava şartlarında göre değişiklik gösterebilir.
Kurs süresi boyunca ulaşım, konaklama ve yemek ihtiyaçları kursiyerlerimizin kendilerine ait olacaktır.

Konaklama önerisi için Burhaniye merkez, Ören mahallesi, İskele mahallesindeki ve Edremit ilçesindeki BAÇEM’e konum itibari ile yakın olan otel ve pansiyonlara bakabilirsiniz. Burhaniye Ören mahallesinde bulunan BUBYO’yu (Balıkesir Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Oteli) tavsiye edebiliriz.
Kurs eğitim programı mail adreslerinize gönderilmiştir.
Eğitim konularını içeren bilgi dokümanları CD olarak tarafınıza Pazartesi Günü teslim edilecektir.

Sorulanız için iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

Tarih: 08.03.2019 12:00
Baçem bilgilendirme blog
Baçemden diğer haberler
Etkinliğin ikinci günü Prof.Dr. Ayten Altıntaş, Prof.Dr. Yüksel Kan, Prof.Dr. Murat Kartal ve BAÇEM uzmanlarının rehberliğinde Kazdağları’nda Botanik Gezisi yapılmış, Kaz Dağlarında doğal olarak yetişen tıbbi ve aromatik bitkiler tanıtılmıştır.
27 Kasım 2018’de başlayıp 9 gün boyunca devam eden 72 saat süreli tıbbi ve aromatik bitkiler yetiştiriciliği kursumuzdan 147 kursiyer 7 Aralık 2018 tarihinde yapılan törenle MEB onaylı sertifikaları takdim edilerek mezun olmuştur.
Düzce Üniversitesi ile Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Yetiştiriciliği ve Fide Temini konulu toplantı BAÇEM de gerçekleştirildi.
Balıkesir Çiftçi Eğitim Merkezi'nde (BAÇEM) üçüncüsü düzenlenecek olan Uygulamalı ve MEB Sertifikalı Tıbbi Aromatik Bitkiler Yetiştiriciliği Kursu, BAÇEM, Burhaniye Halk Eğitim Merkezi ve BALMEK (Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları) iş birliği ile organize edilmektedir.