27 Kasım 2018’de başlayıp 9 gün boyunca devam eden 72 saat süreli tıbbi ve aromatik bitkiler yetiştiriciliği kursumuzdan 147 kursiyer 7 Aralık 2018 tarihinde yapılan törenle MEB onaylı sertifikaları takdim edilerek mezun olmuştur. Ayrıca kursa ebeveynleri ile katılan çocuklara da temsili katılım belgesi düzenlenmiştir. %48’i Balıkesir’den olmak üzere 18 ilden kursiyer katılım sağlamıştır.
Eğitim üç aşamada BAÇEM’in deneyimli teknik personeli tarafından gerçekleştirilmiştir. Teorik eğitimler, saha uygulamaları ve laboratuvar çalışmaları ile süren kursumuz sonunda katılımcılarımız sınava tabi tutulmuştur.
Kursumuza katkılarından dolayı; tıbbi ve aromatik bitkilerin pazarlanması konusunda sektör deneyimlerini paylaşan Ecz. Sadettin Akça’ya; hazine arazilerinin tıbbi ve aromatik bitkiler yetiştiriciliğinde kiralanması konusunda ilk ağızdan uygulama esaslarını aktaran ve aynı zamanda kursiyerimiz olan Balıkesir Milli Emlak Müdürü Kemal Bozdemir’e; tıbbi ve aromatik bitkiler tarımı konusunda hazırlanan IPARD projeleri hakkında bilgilendirme sunumu için TKDK Balıkesir İl Koordinatörü Mehmet Zahid Döğdü ve personeline çok teşekkür ederiz.

Tarih: 26.11.2018 12:00
Baçem bilgilendirme blog
Baçemden diğer haberler
Etkinliğin ikinci günü Prof.Dr. Ayten Altıntaş, Prof.Dr. Yüksel Kan, Prof.Dr. Murat Kartal ve BAÇEM uzmanlarının rehberliğinde Kazdağları’nda Botanik Gezisi yapılmış, Kaz Dağlarında doğal olarak yetişen tıbbi ve aromatik bitkiler tanıtılmıştır.
27 Kasım 2018’de başlayıp 9 gün boyunca devam eden 72 saat süreli tıbbi ve aromatik bitkiler yetiştiriciliği kursumuzdan 147 kursiyer 7 Aralık 2018 tarihinde yapılan törenle MEB onaylı sertifikaları takdim edilerek mezun olmuştur.
Düzce Üniversitesi ile Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Yetiştiriciliği ve Fide Temini konulu toplantı BAÇEM de gerçekleştirildi.
Balıkesir Çiftçi Eğitim Merkezi'nde (BAÇEM) üçüncüsü düzenlenecek olan Uygulamalı ve MEB Sertifikalı Tıbbi Aromatik Bitkiler Yetiştiriciliği Kursu, BAÇEM, Burhaniye Halk Eğitim Merkezi ve BALMEK (Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları) iş birliği ile organize edilmektedir.