Kitabın, çiçeğin, sıcak simidin, ocaktaki yemeğin, yeni alınan eşyanın, arabanın, öte aleme göçmüş olan bir yakının evinde bıraktığı şeylerin, tütmekte olan mumun, yeni doğan bebişin kokusu... Onlarca ruhumuza, aklımıza tesir eden kokular. Hayatla bağımızın başat duyusu kokular..

BAÇEM Sohbetlerinde @bacembalikesir bu ay hayatını kokuyu anlamaya adamış, koku konusunda dört ciltlik "Kokular" kitabını yazmış, yazar ve koku araştırmacısı Vedat Ozan'la @vedatozankoku kokuyu konuşuyor olacağız..

Sohbetimiz 29 Mart 2022'de Balıkesir Büyükşehir Belediyesi YouTube kanalından canlı yayınla izlenebilecek. İzlemek için her hangi bir kayıt gerekmiyor.

Vedat beye davetimizi kırmayıp katkı sunacağı için buradan da çok teşekkür ederiz..

Tarih: 28.03.2022 12:00
Baçem eğitimleri hangi alanda yoğunlaşmalıdır?
Baçem bilgilendirme blog
Baçemden diğer haberler
Etkinliğin ikinci günü Prof.Dr. Ayten Altıntaş, Prof.Dr. Yüksel Kan, Prof.Dr. Murat Kartal ve BAÇEM uzmanlarının rehberliğinde Kazdağları’nda Botanik Gezisi yapılmış, Kaz Dağlarında doğal olarak yetişen tıbbi ve aromatik bitkiler tanıtılmıştır.
27 Kasım 2018’de başlayıp 9 gün boyunca devam eden 72 saat süreli tıbbi ve aromatik bitkiler yetiştiriciliği kursumuzdan 147 kursiyer 7 Aralık 2018 tarihinde yapılan törenle MEB onaylı sertifikaları takdim edilerek mezun olmuştur.
Düzce Üniversitesi ile Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Yetiştiriciliği ve Fide Temini konulu toplantı BAÇEM de gerçekleştirildi.
Balıkesir Çiftçi Eğitim Merkezi'nde (BAÇEM) üçüncüsü düzenlenecek olan Uygulamalı ve MEB Sertifikalı Tıbbi Aromatik Bitkiler Yetiştiriciliği Kursu, BAÇEM, Burhaniye Halk Eğitim Merkezi ve BALMEK (Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları) iş birliği ile organize edilmektedir.