• 1800 litrelik su distilasyonu, 220 litrelik buhar distilasyonundan oluşan iki adet uçucu yağ üretim sistemimiz bulunmaktadır.
  • Distilasyon tesisimizde BAÇEM’de yetiştirilen ve çiftçilerin yetiştirdiği aromatik bitkiler damıtılarak uçucu yağ ve hidrosolleri üretilmektedir. 
  • Distilasyon alanımızda 2018 yılından itibaren 34 farklı bitki türünden, 16 farklı lokasyondan, 460 adet distilasyon yapılmıştır.
  • Distilasyon Ünitelerimiz belirlenen fiyat tarifesi doğrultusunda sektöre, çiftçiye ve araştırmacılara da hizmet vermektedir.
Tarih: 29.07.2021 17:51
Baçem eğitimleri hangi alanda yoğunlaşmalıdır?
Baçem bilgilendirme blog
Baçemden diğer haberler
Etkinliğin ikinci günü Prof.Dr. Ayten Altıntaş, Prof.Dr. Yüksel Kan, Prof.Dr. Murat Kartal ve BAÇEM uzmanlarının rehberliğinde Kazdağları’nda Botanik Gezisi yapılmış, Kaz Dağlarında doğal olarak yetişen tıbbi ve aromatik bitkiler tanıtılmıştır.
27 Kasım 2018’de başlayıp 9 gün boyunca devam eden 72 saat süreli tıbbi ve aromatik bitkiler yetiştiriciliği kursumuzdan 147 kursiyer 7 Aralık 2018 tarihinde yapılan törenle MEB onaylı sertifikaları takdim edilerek mezun olmuştur.
Düzce Üniversitesi ile Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Yetiştiriciliği ve Fide Temini konulu toplantı BAÇEM de gerçekleştirildi.
Balıkesir Çiftçi Eğitim Merkezi'nde (BAÇEM) üçüncüsü düzenlenecek olan Uygulamalı ve MEB Sertifikalı Tıbbi Aromatik Bitkiler Yetiştiriciliği Kursu, BAÇEM, Burhaniye Halk Eğitim Merkezi ve BALMEK (Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları) iş birliği ile organize edilmektedir.