•    Doku kültürü teknikleri ile tıbbi ve aromatik bitkilerden standart etken madde üretimine yönelik çalışmaların yürütüldüğü, çimlenme testleri ve çimlendirme teknikleri konularında çalışmalar yürütülmektedir.
•    Laboratuvarımız faaliyete geçtiği andan itibaren Doku Kültürü alanında 14 çeşit bitki üzerinde çalışmalar yapmış ve yapılmaya devam edilmektedir.
•    Çalışma yapılan bitkiler; Adaçayı, Tıbbi Papatya, Melisa, Aynısefa, Defne, Şebboy, Horozibiği, Peygamber Çiçeği, Yara Otu, Kedi Otu, Karahindiba, Isparta Gülü, Salep ve Itır 

Tarih: 29.07.2021 17:42
Baçem eğitimleri hangi alanda yoğunlaşmalıdır?
Baçem bilgilendirme blog
Baçemden diğer haberler
Etkinliğin ikinci günü Prof.Dr. Ayten Altıntaş, Prof.Dr. Yüksel Kan, Prof.Dr. Murat Kartal ve BAÇEM uzmanlarının rehberliğinde Kazdağları’nda Botanik Gezisi yapılmış, Kaz Dağlarında doğal olarak yetişen tıbbi ve aromatik bitkiler tanıtılmıştır.
27 Kasım 2018’de başlayıp 9 gün boyunca devam eden 72 saat süreli tıbbi ve aromatik bitkiler yetiştiriciliği kursumuzdan 147 kursiyer 7 Aralık 2018 tarihinde yapılan törenle MEB onaylı sertifikaları takdim edilerek mezun olmuştur.
Düzce Üniversitesi ile Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Yetiştiriciliği ve Fide Temini konulu toplantı BAÇEM de gerçekleştirildi.
Balıkesir Çiftçi Eğitim Merkezi'nde (BAÇEM) üçüncüsü düzenlenecek olan Uygulamalı ve MEB Sertifikalı Tıbbi Aromatik Bitkiler Yetiştiriciliği Kursu, BAÇEM, Burhaniye Halk Eğitim Merkezi ve BALMEK (Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları) iş birliği ile organize edilmektedir.