Prof.Dr. Ramazan Çakmakçı ile Toprak Mikrobiyolojisi ve Tarımda Mikroorganizma Kullanımı

Baçem Sohbetleri programımızın bu ay ki konuğu Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ramazan ÇAKMAKÇI. Ramazan hocamız ömrünü toprak mikrobiyolojisine adamış aktardıklarını deneyimlemiş bir akademisyen.

"Toprak Mikrobiyolojisi ve Tarımda Mikroorganizma Kullanımı" konularından Balıkesir Büyükşehir Belediyemiz YouTube kanalından canlı yayınlanacak seminerde 29 Nisan 2022 Saat:21:00'da BAÇEM Şube Müdürümüz Nazım TANRIKULU' nun konuğu olacaktır.

Kendine özgü anlatımı ve renkli kişiliğiyle tanıdığımız Prof. Dr. Ramazan ÇAKMAKÇI hocamızla keyifli geçecek sohbete sizlerde davetlisiniz.

PROF. DR. RAMAZAN ÇAKMAKÇI KİMDİR ?

1984 yılında  Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak İlmi bölümüyle Lisans öğrenimini tamamlamıştır. Tekrar Atatürk Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Tarla Bitkileri alanında  ''Seyreltme,Farklı Sıra Üstü Ekim Mesafesi ve Tarla Çıkış Oranının Şeker Pancarı Verim ve Kalitesine Etkileri'' tezli konusuyla Yüksek Lisansını tamamladıktan sonra aynı üniversitede ''Farklı Ekim ve Hasat tarihleri İle Bitki Sıklıklarında Şeker Pancarı Verim ve Kalitesinin Matematik Modele Tahmini'' teziyle  Doktorasını tamamlamıştır.

Tarımsal Bilimler,Ziraat,Tarla Bitkileri,Endüstri Bitkileri Yetiştiriciliği ve Islahı,Nişasta ve Şeker Bitkileri,Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Yetiştiriciliği ve Islahı,Tıbbi Bitkiler,Yaşam Bilimleri,Mikrobiyoloji,Bakteriyoloji, Temel Bilimler alanlarında araştırmalar yapmıştır.

Atatürk Üniversitesi İspir Hamza Polat Meslek Yüksekokulu/TeknikProgramlar Bahçe Bitkileri Yetiştiriciliği, Atatürk Üniversitesi İspir Hamza Polat Meslek Yüksek Okulu/Organik Tarım Programı, Atatürk Üniversitesi Biyoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi'nde Doç. Dr. olarak görev yapmıştır. Daha sonra akademik kariyerine Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi/TarlaBitkileri/Endüstri Bitkileri Yetiştiriciliği ve Islahı, Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi/TarlaBitkileri/Tıbbi ve Aromatik Bitkiler ve son olarak Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ziraat Fakültesi/Tarla Bitkileri alanında Prof. Dr. unvanıyla görevine devam etmektedir.

BAÇEM SOHBETLERİ - 5
Tarih : 29 Nisan 2022 Cuma
Saat : 21:00-23:00
Yayın : Balıkesir Büyükşehir Belediyesi YouTube Kanalı
Link : https://www.youtube.com/c/Bal%C4%B1kesirB%C3%BCy%C3%BCk%C5%9FehirBelediyesi 

Not : Baçem Sohbetleri-5 Online Seminer'imiz Balıkesir Büyükşehir Belediyesi YouTube Kanalından canlı yayınlanacaktır. Sohbet saatinde linkimiz bacembalikesir instagram hesabımızın aktif olması durumunda hikayelerimiz kısmında paylaşılacaktır.Dolayısıyla zoom üzerinden kayıt alınmayacaktır. İlginiz için teşekkür ederiz.

Tarih: 26.04.2022 12:00
Baçem eğitimleri hangi alanda yoğunlaşmalıdır?
Baçem bilgilendirme blog
Baçemden diğer haberler
Etkinliğin ikinci günü Prof.Dr. Ayten Altıntaş, Prof.Dr. Yüksel Kan, Prof.Dr. Murat Kartal ve BAÇEM uzmanlarının rehberliğinde Kazdağları’nda Botanik Gezisi yapılmış, Kaz Dağlarında doğal olarak yetişen tıbbi ve aromatik bitkiler tanıtılmıştır.
27 Kasım 2018’de başlayıp 9 gün boyunca devam eden 72 saat süreli tıbbi ve aromatik bitkiler yetiştiriciliği kursumuzdan 147 kursiyer 7 Aralık 2018 tarihinde yapılan törenle MEB onaylı sertifikaları takdim edilerek mezun olmuştur.
Düzce Üniversitesi ile Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Yetiştiriciliği ve Fide Temini konulu toplantı BAÇEM de gerçekleştirildi.
Balıkesir Çiftçi Eğitim Merkezi'nde (BAÇEM) üçüncüsü düzenlenecek olan Uygulamalı ve MEB Sertifikalı Tıbbi Aromatik Bitkiler Yetiştiriciliği Kursu, BAÇEM, Burhaniye Halk Eğitim Merkezi ve BALMEK (Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları) iş birliği ile organize edilmektedir.