Bu ayki BAÇEM SOHBETLERİ konuğumuz  Dr. Erkan Tanalel. Kendisiyle Şube Müdürümüz Nazım Tanrıkulu moderasyonunda geleneksel tıp kavramlarını, ilke ve uygulamalarını günümüzden bakacağımız sohbetimizde, insanın kendisini sağaltması, mizaçlar, humoral patoloji, dört unsur, beden zihin ruh bütünlüğü, bitkilerden ilaç hazırlama yöntemlerinin karşılaştırılması ve dahi geleneğin ilgili konularını konuşacak, eskinin söylediklerini şimdiden duymaya çalışacağız.

DR. ERKAN TANALEL KİMDİR?
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. Mezuniyetten itibaren bugünkü adı ile Geleneksel Tamamlayıcı ve Fonksiyonel tıp alanında eğitim ve araştırmalara başlamıştır.

Sağlık Bakanlığı'nın düzenlediği fitoterapi, akupunktur, kupa terapisi eğitimlerini tamamlamış olup bu alanlarda öğrendiklerini tedavi yaklaşımında değerlendirmektedir.

Kupa terapi alanında Medipol Üniversitesi'nde eğitim koordinatörlüğü ve eğitimcilik yapmıştır. Naturopati, ortomoleküler tıp, homeopati, herbalizm, ayurveda, enerji tıbbı, beslenme biyokimyası, Unani tıp başlıca araştırma konularıdır. Ancak bunların içinde Unani tıp (Hümoral Patoloji) yaklaşımının ayrı bir yeri bulunur.
Kadim tıp akımlarına, bugünkü tıp bilgileriyle bakmak, arada köprü oluşturmaya çalışmak en büyük gayretidir.
Halen Samsun’da Aile Hekimi olarak çalışmaktadır.

BAÇEM SOHBETLERİ - 3
Tarih : 28 Şubat 2022 Pazartesi
Saat : 20:30-22:30
Yayın : Balıkesir Büyükşehir Belediyesi YouTube Kanalı
Link : https://www.youtube.com/c/Bal%C4%B1kesirB%C3%BCy%C3%BCk%C5%9FehirBelediyesi

Not : Baçem Sohbetleri-3 Online Seminer'imiz Balıkesir Büyükşehir Belediyesi YouTube Kanalından canlı yayınlanacaktır. Sohbet saatinde linkimiz bacembalikesir instagram hesabımız hikayelerimiz kısmında paylaşılacaktır.Dolayısıyla zoom üzerinden kayıt alınmayacaktır. İlginiz için teşekkür ederiz.

Tarih: 18.02.2022 15:25
Baçem eğitimleri hangi alanda yoğunlaşmalıdır?
Baçem bilgilendirme blog
Baçemden diğer haberler
Etkinliğin ikinci günü Prof.Dr. Ayten Altıntaş, Prof.Dr. Yüksel Kan, Prof.Dr. Murat Kartal ve BAÇEM uzmanlarının rehberliğinde Kazdağları’nda Botanik Gezisi yapılmış, Kaz Dağlarında doğal olarak yetişen tıbbi ve aromatik bitkiler tanıtılmıştır.
27 Kasım 2018’de başlayıp 9 gün boyunca devam eden 72 saat süreli tıbbi ve aromatik bitkiler yetiştiriciliği kursumuzdan 147 kursiyer 7 Aralık 2018 tarihinde yapılan törenle MEB onaylı sertifikaları takdim edilerek mezun olmuştur.
Düzce Üniversitesi ile Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Yetiştiriciliği ve Fide Temini konulu toplantı BAÇEM de gerçekleştirildi.
Balıkesir Çiftçi Eğitim Merkezi'nde (BAÇEM) üçüncüsü düzenlenecek olan Uygulamalı ve MEB Sertifikalı Tıbbi Aromatik Bitkiler Yetiştiriciliği Kursu, BAÇEM, Burhaniye Halk Eğitim Merkezi ve BALMEK (Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları) iş birliği ile organize edilmektedir.